Свіжі морепродукти, привітні господарі таверн, які з радістю вип'ють з вами вина, і галасливі вулиці ресторанів — те, за що ми любимо Грецію, окрім її пляжів та сонця.
Крім того, у туристичних закладах морепродукти також можуть бути заморожені. Кальмари, наприклад. Ми зустрічали ресторани, де в меню чесно було написано «заморожені кальмари» і коштували вони меньше за свіжі. Тому рекомендую питати та дивитися. Зазвичай, в тавернах спокійно пускають на кухню або виносять рибу, щоб показати свіжий улов. Ми замовляли дику дорадо, red snapper, горбиль, доверсоль (її фермерської не буває). Все це можна знайти і на рибних прилавках ринку у центрі столиці Керкіри. Дуже рекомендую ще взяти місцевих лангустів та морських цикад – це такий вид лобстера. Дуже несимпатичний на вигляд, але ніжний та солодкий на смак.
Головне правило грецьких ресторанів – замовляти просту місцеву їжу. Восьминоги, риба, морепродукти, салати та місцеві сири. Це у греків виходить чудово. А ось паста, різотто та інші мігранти іноземних кухонь — це не їхнє.
На закуску ми зазвичай брали грецький салат (куди ж без нього), дзадзики, часникові грінки (який божественний у них хліб) або піту, смажені кульки цукіні, смажений сир саганакі, тарамосалата (паста з риб'ячої ікри). Жаль не було ікри морських їжаків (але на Криті, кажуть, вона є скрізь).
З м'яса — греки мають смачну баранину, але треба знати місця. Традиційні місцеві м'ясні страви - сувлакі (маленькі шашлички), мусака, стіфадо (тушковане в томатному соусі м'ясо), клефтіко (баранина з овочами у горщику).
Ну і місцевий стріт фуд - гірос. Як шаурма, тільки м'ясо кладуть у теплу піту з дзадзикі, помідором і цибулею. Геніальна простота. І далеко не найгірший вибір, якщо ви гуляєте старим містом, де дуже велика ймовірність помилитися з рестораном.
Жили ми на Корфу неподалік села Беніце — трохи на південь від Керкіри. Набережна тут усипана тавернами, які йдуть одна за одною. Меню скрізь схоже. Тож без рекомендацій визначитись із вибором закладу складно.
Пару разів ми помилилися. А потім звернулися до старого доброго Google та вибрали «п'ятизіркову» за його версією таверну Oi Oraies Benitses. "Вибачте, лише за бронюванням" - сказали нам на вході. Але ми не здалися і наступного дня там забронювали стіл. Отримали задоволення і від кухні та від сервісу (який, до речі, у греків часто кульгає). Повернулися до цієї таверни ще раз. На завершення вечері до нас приєднався господар ресторану Дмитро з пляшкою вина та багато говорив про свій бізнес, якому вже 19 років. Дружина Дмитра, про яку він говорив із великою любов'ю, працює на кухні, син допомагає обслуговувати гостей. Господар таверни спілкується з гостями весь день до пізнього вечора, а о 7-й ранку вже йде до рибалок за свіжим уловом. І так щодня протягом сезону. Мріє перемістити ресторан з галасливої туристичної вулиці до затишного спокійного дворика і продовжувати улюблений бізнес для душі.
У старому місті Керкіра у ресторанах помилитися ще простіше. Їх дуже багато, але через великий поток туристів не всі заморочуються з якістю. Місцеві знають перевірені місця. Наприклад, неподалік міста є рибна таверна Dora, де більшість відвідувачів – греки. Ми були там ще 5 років тому і поверталися туди неодноразово. Цього року були невеликі зауваження, але загалом все свіже та смачно.
Якщо ж будете на північному пляжі Avlaki, обов'язково зайдіть пообідати до таверни Cavo Barbaro. Нам там було смачно і красиво — на березі з виглядом на блакитну затоку з яхтами💔
А якщо будете на пляжі Агіос Гордіос або Контогіалос, то можете проїхати на авто до таверни Pink Panter. Не заради їжі - вона там на трієчку, але заради виду - він божевільний.
Вгамувавши голод, саме час пройтися красивими місцями острова. Я прихильник того, щоб на відпочинку, брати машину та їздити оглядати околиці. А якщо й лежати тюленем, то хоч би на різних пляжах. На Корфу машина – маст хев. Тут дуже багато різних пляжів, та й вона стане в нагоді, щоб заїхати на ринок за свіжою рибою або в таверну, де справді смачно готують.
Ми побували далеко не на всіх пляжах, але я розповім про ті, які ми встигли відвідати. Відразу скажу, що західне узбережжя нам сподобалося більше. Там красивіша природа і якось більше відчувається атмосфера острова. А північ дуже відрізняється від півдня. Що далі на південь — то більше пляжі нагадують Мелекіно. Але море чудово скрізь.
▫️Palaiokastritsa (Палеокастриця)
Мабуть, найпопулярніший пляж Корфу. Точніше їх тут декілька. Усі вони дуже гарні, але дуже людні. Красива природа та неймовірного кольору вода притягли сюди туристів, а вони, у свою чергу, торговців, власників готелів і таверн. Місце надто галасливе, але взяти тут човен і пропливти трохи до сусідніх бухт – обов'язковий пункт у відвідуванні Корфу. Тому що найкращий наш пляж був безіменна бухта, куди ми запливли на човні. Космічна блакитна вода, білий пісок і величезне каміння, в тіні яких можна сховатися.
▫️Agios Gordios
Піщаний пляж на західному узбережжі. З шезлонгами, парасольками і тавернами вздовж усього узбережжя. Один з тих, що найбільше сподобалися нам.
▫️Kontogialos
Були там двічі. Сподобався найбільше для відпочинку з дітьми та компанією. Червоний м'який пісок, неглибоке море, прозора вода та гарні краєвиди. Він знаходиться неподалік Агіос Гордіос. Пляж дуже великий, тому шезлонги стоять на нормальній відстані один від одного і немає відчуття, що хтось сидить у тебе на голові. Золота середина між цивілізацією та природою.
▫️Dasia
Пляж на східному узбережжі Корфу. Найцивілізованіший з усіх. Тут шезлонги, парасольки, бар, кафе, музика, поряд басейн. Напій та їжу можуть принести вам просто до моря. Пісок, прозорі води. Комфортно, але відчуття, ніби ми на пляжі десь в Одесі)
▫️Paradise beach
Західне узбережжя. Неподалік Палеокастриці. Дістатись можна тільки морем. Блакитна вода, білий пісок, вертикальні білі скелі. 5 років тому це був дикий пляж. Зараз там є шезлонги та парасольки.
▫️Avlaki
Пляж у північно-західній частині. Білі камені, прозоре блакитне море. Пляж невеликий, дуже тихий. Гарний краєвид та вид на сусідню Албанію. Поруч дуже гарна таверна.
Крім пляжів та прогулянки човном, тут є ще чим зайнятися і на що подивитися. В ідеалі, варто взяти гіда, щоб перейнятися історією та відвідати більше маловідомих місць, але навіть самим можна виконати кілька пунктів:
▫️Погуляти столицею острова — Керкірі. Фортеця, набережна, вузькі атмосферні вулиці та кафе з тавернами. Керкіра відрізняється від усіх грецьких міст. 400 років острів належав Венеції і це залишило свій слід у вигляді міста. Якщо ви релігійні, то в місті є мощі святого Спиридона.
▫️Ахільйон — палац, збудований імператрицею Австрії Єлизаветою в 1890 році. Центральна статуя палацу – герой «Іліади» Ахілл. Керкіра була улюбленим місцем відпочинку Єлизавети. Територія палацу дуже гарна і звідти відкривається чудовий краєвид.
▫️Пантократор – найвища точка острова. Варто піднятися машиною заради фантастичного вигляду аж до берегів сусідньої Албанії. Та й дорога на вершину дуже мальовнича.
▫️Поїхати на ранковий ринок за свіжою рибою та морепродуктами, щоб на завершення насиченого дня зробити гриль та насолодитися смачною їжею.
На Корфу є все для гарного відпочинку - блакитне море та пляжі, гори, зелені схили, атмосферні села та смачна їжа. Тож у нього багато приводів вам сподобатися.
Залишити коментар