ресторан Селям

Сміливий проект. «Селям» — ресторан кримськотатарської кухні в Києві.

Усі проекти, які починають працювати під час повномасштабної війни, сміливі, бо ризикові. І у випадку "Селям" ця сміливість виправдана.

Усі проекти, які починають працювати під час повномасштабної війни, сміливі, бо ризикові. І у випадку "Селям" ця сміливість виправдана.

Багато розмов до відкриття та багато хороших відгуків після — ще в березні на київському Подолі відкрився ресторан кримськотатарської кухні Селям. Через півторарічну відсутність у Києві, я дійшла туди тільки зараз. Але я навіть люблю оцінювати ресторани через певний час після відкриття, коли спадає ажіотаж і налагоджуються робочі процеси. 

Сміливий проект. "Селям" — ресторан кримськотатарської кухні в Києві.

Затишний заклад ресторатора Алекса Купера знаходиться між Поштовою та Контрактовою площами на вулиці Сагайдачного. На мій погляд, це новий формат кримськотатарського закладу в Києві. Відомі усім Musafir та Софра, при всій моїй симпатіі до них, не претендують на звання ресторану, хороших кримськотатарських кафе — цілком. Селям же підвищив планку. Утім аутентичність страв, як відзначив в одному з інтерв’ю сам Купер, не 100%. Останнім часом ресторатори наче знімають з себе відповідальність і одразу кажуть «а ми і не прагнули аутентічності». Однак, в цьому випадку це не мінус, тим більше, очевидне бажання та старання все ж дотримуватися канонів кримкотатарської гастрономічної культури. 

Сміливий проект. "Селям" — ресторан кримськотатарської кухні в Києві.

Чесно, не було багато очікувань, бо я не великий прихильник Шалому чи Молодості, наприклад. Але враження від Селяму дуже приємні. 

Інтер’єр закладу затишній, в спокійних природніх кольорах та фактурах, сподобалась лляна форма персоналу та гарний посуд — якісні деталі завжди важливі. Загалом, атмосфера сприяє теплим сімейним чи дружнім застіллям. Хоча трохи відчувається якась мережевість, можливо, через ті навушники в офіціантів та легку метушню, що трохи мінусує душевність. 

селям

Меню не розтягнуте, що мені подобається. Так увага гостей та майстерність кухарів концентруються на певних стравах. І хоча меню не велике, є що вибрати і є за чим повернутись ще. Є овочеві закуски та салати, смачний хліб, багато мʼясного, але, звичайно, без свинини. Є кримськотатарські спеціалітети. Чек середній. 

А тепер детальніше. В Селям я прийшла зі своїм чоловіком на вечерю. Ми гуляли і потрапили під сильний дощ, тож я була наскрізь мокра і попросила хостес, яка проводжала нас до столика, принести мені плед. Вона сказала «так, звичайно», але пледа я так і не дочекалась. Потім чоловік замовив розливне пиво, але принесли пляшку. Звичайно, вибачились та поміняли, але здалось, що ті навушники у офіціантів більше відволікають, ніж допомагають. 

Сміливий проект. "Селям" — ресторан кримськотатарської кухні в Києві.

Замовлення виконують дуже швидко, навіть при заповненому ресторані. При цьому була витримана правильна пауза між закускою та основною стравою. 

Сміливий проект. "Селям" — ресторан кримськотатарської кухні в Києві.

Ми замовляли квашені томати, манти та чебуреки з бараниною,  шашлик з телячої печінки. Все було смачно. Печінка дуже ніжна.  Готується в курдюку, що зберігає її соковитість і додає смаку. Манти соковиті та з хорошим тістом. Чебуреки мені також сподобались. Тісто ніжне та хрустке. Але дуже жирні, як і манти. Замість соку, який мав би бути всередині з мʼяса, цибулі та зелені, з них прям тече жир. Мені є з чим порівняти, бо в рідному Маріуполі завжди були найсмачніші чебуреки. Так чомусь склалося, бо, вочевидь, греки Приазовʼя майстри у цій справі. І поки що смачніших чебуреків, ніж там, я ніде не їла. Хоча в Селямі вони дуже достойні. Добре, що офіціанти пояснюють, як їх їсти, але шкода не всі дослухаються, бо я часто спостерігаю, як хтось їсть чебуреки виделкою та ножем 🤦‍♀️ Цього разу за сусіднім теж були дівчата, яка різали чебуреки і моє серце ножем. 

 

Сміливий проект. "Селям" — ресторан кримськотатарської кухні в Києві.

Після такої жирної їжі іноді хочеться випити міцний та несолодкий дижестів. Якийсь дистилят, щось типу грапи, чи української палиночки, або щось травʼяне типу Chartreuse. На жаль, з дижестівами в Селямі не склалося. Нам запропонували лише три солодких лікера, але це зовсім не те. Я розумію, що міцні напої виходять за рамки кримськотатарської культури, але ж так само лікери та коктейлі, тож чому б не зробити хоча б якийсь вибір. 

Загалом враження приємні, їжа смачна. Я розумію, що маленька неуважність, якщо вона не системна, то дрібниці. Але я тут саме для того, щоб звертати увагу на всі деталі. Чи повернусь я ще в Селям? Так, із задоволенням! Але креончік пріхоплю із собою 🙂